Дослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІС

Дослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІС

Дослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІС

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування щодо найбільш популярних серед українців месенджерів. Виявилося, що найбільш поширеним засобом для комунікацій є Viber, яким користується 73,6% опитаних. Другим за популярністю є Мессенджер Фейсбуку – 42,7%. На третьому-четвертому місцях знаходяться Телеграм (використовують 31,6% опитаних) та WhatsApp (25,3%).

Менш за всіх користується популярністю канал обміну повідомленнями — Сігнал, можливості якого для таких цілей використовує лише 3,8% опитаних. Разом з тим, майже третина українців (18,7%) не обмінюється повідомленнями з мобільного телефону в жодному з вищезгаданих застосунків.

Динаміка використання мобільних додатків показує, що більше стали використовувати Viber ( з 65,8% до 73,6%), Мессенджер Фейсбуку (з 34,9% до 42,7%) та Телеграм (24,2% до 31,6%). За статевим розподілом, трохи більше чоловіків, ніж жінок використовують Телеграм (34,9 та 28,9% відповідно).

В розрізі вікових груп, Viber зберігає першість у використанні в кожній з категорій. Варто виокремити вікову категорію 18-29 років, де на другому і третьому місті за популярністю (на відміну від інших) знаходиться Телеграм (64,3%) та Інстаграм (61,0%). Частка опитаних, які не використовують жоден з перерахованих застосунків є найнижчою серед вікової категорії 18-29 років (1,4%) та збільшується з віком: 30-39 років – 2,7%, 40-49 років – 9,7%, 50-59 років – 21,9%, 60-69 років – 32,9%, 70 років і старші – 57,9%.

В залежності від типу населеного пункту (міське та сільське населення), можливості Телеграму та WhatsApp дещо більше використовує міське населення. Телеграм – 37,1% серед міського населення та 20,3% серед сільського. WhatsApp – 29,7% серед міського населення та 16,3% серед сільського. Серед сільського населення вищий рівень, ніж серед міського тих опитаних, які не використовують жоден з перерахованих застосунків – 24,7% та 15,8% відповідно.

Дослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІСДослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІСДослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІСДослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІСДослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІСДослідження: Найпопулярніші серед українців месенджери за даними опитування КМІС

Власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» провели упродовж 10-15 вересня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

Джерело: КМІС

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Предыдущая запись Чтобы избавиться от космического мусора, Стив Возняк запустит сотни спутников
Следующая запись Перші 500 сіл під’єднано до оптичного інтернету по державній програмі «Інтернет-субвенція»